Projektowanie mebli kuchennych – jakie trendy są na topie?

meble kuchenne

Zagłębiając się w projektowanie mebli kuchennych, można zauważyć wiele różnorodnych trendów, które obecnie stosowane są w praktyce. Wynika to między innymi z upodobań, które nadciągają z różnych kierunków świata. Co aktualnie jest w modzie? Fachowcy sprawdzają.

Projektowanie mebli kuchennych – nowoczesność

Z pewnością od kilku lat na topie, jeśli chodzi o projektowanie mebli kuchennych w Częstochowie, jest nowoczesność. To właśnie ona wyróżnia się przede wszystkim prostotą oraz funkcjonalnością, którą można zauważyć na pierwszy rzut oka.

Garderoby w Częstochowie wykonywane na takie zamówienie będą również wyróżniały się kolorami ze sobą kontrastującymi. Najczęściej jednak będzie to biel oraz czerń, które nadają wrażenie nie tylko przestrzenności, ale również czystości i jasności.

Warto również pamiętać o tym, że nowoczesność to różne kształty, które mocno różnią się od tych, które można było znaleźć jeszcze kilka lat temu w kuchni. Będą to wysokie regały, okrągłe wyspy oraz wiele innych niecodziennych konstrukcji, które są duże, ale funkcjonalne.

Projektowanie mebli kuchnnych – trend skandynawski

Oczywiście mówiąc o kuchni i aktualnych trendach nie można również zapomnieć o stylu skandynawskim. Z pewnością przeglądając współczesne katalogi, można się na niego natknąć. Jest on charakterystyczny oraz bardzo przyjemny dla oka.

Skandynawski trend przybył do kraju z krajów takich jak Szwecja oraz Norwegia, gdzie skutecznie podkreślana jest bliskość natury i człowieka. Właśnie tak można opisać również meble, które znajdują się w kuchni. Króluje w nich drewno oraz pastelowe kolory.

Jeśli mowa już o kolorach to doskonałe będą również kolory ziemiste, czyli brązy oraz żółcie. Warto zdecydować się na meble, które mają widoczną strukturę drewna, takie jak jego zwoje. Można postawić tu na bezbarwny lakier, którym jedynie się go zaimpregnuje.

Trendy, które można wykorzystać w kuchni to przede wszystkim nowoczesność i skandynawski.

Dodaj komentarz