Pokrowiec na materac – jakie funkcje pełnią i jaki kupić?

Pokrowiec na materac przez większość ludzi jest postrzegany jako zbędny dodatek. Niestety brak świadomości i wiedzy związanej z jego efektywną ochroną łóżka sprawia, że rzadko kto decyduje się na jego zakup. Dobrze dobrany pokrowiec pozwala zadbać o czystość oraz pozbyć się bezsenności. Jak wiec wybrać odpowiedni materiał, który zabezpieczy łóżko przed zabrudzeniami?

Dlaczego pokrowiec na materac jest potrzebny?

Pokrowiec powinien być kupowany jako niezbędny dodatek. Jego główną funkcją jest ochrona materaca przed zabrudzeniami, a więc pozwala zadbać o higienę snu. Ponadto pozwala uniknąć żmudnego procesu czyszczenia powierzchni spania. Należy także wiedzieć, że częste pranie materaca prowadzi do jego szybszego zużycia.

Tutaj pojawia się także druga zaleta pokrowca. Dzięki niemu można efektywnie podnieść komfort snu, a nawet pozbyć się problemu bezsenności. Ponadto stosując takie zabezpieczenie użytkownik unika większych kosztów związanych z zakupem nowego wyposażenia łóżka.

Zakup pokrowca – na co zwrócić uwagę?

Stając przed wyborem odpowiedniego pokrowca powinno wziąć się pod uwagę kilka istotnych aspektów, które pomogą wybrać ten właściwy. Na co więc zwrócić uwagę?

Materiał

Pokrowiec na materac powinien służyć użytkownikowi przez długie lata, dlatego ważne jest, aby był on wykonany z mocnych i wytrzymałych materiałów. Nie można także zapominać o tym, że tkanina musi być przyjemna w dotyku, żeby komfort spania był na należytym poziomie. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup pokrowca z naturalnych tworzyw. Dzięki temu cyrkulacja powietrza będzie także na przyzwoicie wysokim poziomie, co wpłynie na higienę snu

Właściwości antyalergiczne

Najczęściej kupowanym rodzajem są pokrowce dla alergików. Bardzo często korzystają z nich również osoby, które nie mają takich problemów. Sprawia, to, że są one uniwersalne, a przy tym mają w materiale substancje bakteriobójcze, które skutecznie niszczą wszelkie roztocza.

Dodatkowe opcje

Niektóre z pokrowców na materac mają dodatkową podszewkę z pianki, która dopasowuje się do ciała podczas snu. Wpływa to pozytywnie na wygodę snu, a w konsekwencji człowiek budzi się znacznie bardziej wyspany i zrelaksowany.

Coraz częściej na rynku można spotkać pokrowce, których materiał zawiera olejki eteryczne. Przeważnie stosuje się te o zapachu lawendy, aloesu i eukaliptusa. Ostatnim dodatkowym aspektem, który poniekąd powinien być standardem to zamek obejmujący przynajmniej 3 boki materaca. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej jest ściągnąć z niego pokrowiec w celu wyprania.

Dodaj komentarz