Jakie aranżacje będą modne w 2020 roku w łazienkach?

Jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do wyremontowania jest łazienka. Jej aranżacja z reguły wymaga dużej kreatywności. Na szczęście nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy także w urządzaniu wnętrz. Jakie aranżacje będą modne w 2020 roku w łazienkach?

Rok 2020 to wzory botaniczne w łazienkach

Łazienka wyglądająca jak dżungla? Tak! Jest to jeden z nadchodzących trendów, który z pewnością podbije serca wielu ludzi, a w szczególności zapalonych roślinoholików. Jak zastosować takie wzory? Oczywiście w tym przypadku najlepsza będzie tapeta. Pamiętać należy, żeby była ona wodoodporna, bo w innym przypadku zacznie się odklejać.

Na półkach sklepowych znajdziemy również płytki z motywami roślin. Do ostatecznego efektu można dodać jeszcze żywą zieleń, a w dekoracjach również zastosować wzory botaniczne. Idealnie nadadzą się do tego ręczniki oraz dywanik łazienkowy.

Łazienka w 2020 – minimalizm i ciemne kolory

Ciemne kolory od lat stosowane są w kuchniach, salonach i przedpokojach. Teraz czas najwyższy na ich wprowadzenie do łazienek. Granat, antracytowa szarość, czerń oraz zieleń – te barwy z pewnością będą modne w aranżacji domowego spa. Dla osób lubiących ciepłe tonacje z pewnością idealnym rozwiązaniem będą kolory ziemi.

Jeśli jednak taki sposób wykończenia łazienki nie jest tym czego szukamy, to warto postawić na minimalizm, który staje się coraz modniejszy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że powinniśmy kierować się wersją ocieploną. Co to znaczy? Rygorystycznie uporządkowana przestrzeń, dyscyplina kolorystyczna oraz stonowane kolory.

Powinniśmy również unikać otwartych półek, a zamiast eksponować akcesoria łazienkowe, możemy zaprezentować żywe lub sztuczne rośliny oraz tekstylia nawiązujące do botanicznej aranżacji. Płytki wielkoformatowe będą dopełnieniem całego wykończenia.

Trendy łazienkowe w 2020 – czarne wanny i kolorowa ceramika

Do jasnego tła okraszonego elementami roślinnymi warto dodać czarną wannę. Jeszcze nie tak dawno jej podstawowym kolorem była biel. Dziś można śmiało eksperymentować, choć tak jak jasne kolory, również te ciemne są bardzo uniwersalne.

Stylistyka czarnej wanny powinna być nowoczesna, glamour lub retro. Kontrastowe kolory to jeden z najmocniejszych trendów w tym roku. Także ceramika może być kolorowa. Pora więc odejść od białych barw, którą większość się już przejadła. Warto więc postawić na żółte, granatowe lub zielone umywalki, które świetnie będą pasować do całej aranżacji.

Dodaj komentarz