Licówki porcelanowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

zakladanie licowek

Piękny uśmiech to nie tylko oznaka zdrowia. Białe zęby dodają pewności siebie. Rozwój stomatologii estetycznej pozwala na przeprowadzenie zabiegów, które poprawią wygląd zębów. Popularność tych zabiegów rośnie z każdym rokiem. Jedną z najbardziej skutecznych metod korekty uzębienia są licówki porcelanowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki to cienkie płatki, które mocuje się na przedniej powierzchni zębów. Dzięki nim może poprawić niedoskonałości uśmiechu. Licówki porcelanowe we Wrocławiu pozwalają na korektę przebarwień, wyrównanie długości i szerokości zębów, zniwelowanie diastemy czy pokrycie wypełnień. Jest to bardzo popularna metoda poprawy estetyki uśmiechu. Dzięki niej można uzyskać efekt Hollywood Smile. W zależności od użytego komponentu możemy wyróżnić licówki kompozytowe i porcelanowe. Zarówno jedne, jak i drugie służą do estetycznej korekty zębów, ale mają inne właściwości. Ich wybór zależy od konkretnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta.

Dlaczego warto zdecydować się licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe znacząco poprawiają wygląd uzębienia. Pozwalają na uzyskanie idealnego kształtu zębów. Licówki porcelanowe to rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą dłużej poczekać na efekty leczenia. Jest to rozwiązanie, które cieszy się większą wytrzymałością i odpornością na przebarwienia, jak również osadzanie kamienia. 

Zanim licówki porcelanowe zostaną nałożone na zęby, konieczne jest by wykonać tomograf stomatologiczny we Wrocławiu, który pozwoli ocenić stan uzębienia i w razie konieczności przeprowadzić potrzebne leczenie. Licówki porcelanowe pozwalają na korektę położenia zębów w łuku. Są zbliżone do naturalnych tkanek zęba pod względem barwy, kształtu i stopnia odbijania światła. Są także odporne na urazy mechaniczne. 

Założenie licówek porcelanowych wymaga co najmniej dwóch wizyt w gabinecie. Podczas pierwszej zęby są oczyszczane, a ich powierzchnia jest delikatnie szlifowana.  Następnie, po otrzymaniu spersonalizowanych nakładek z pracowni protetycznej, mocuje się je do korony zęba. 

Dodaj komentarz