Czym charakteryzują się nowoczesne protezy kończyn?

nowoczesne protezy

Nowoczesne protezy kończyn dają osobom po amputacjach szanse na zupełnie normalne życie. Jakie są jednak cechy takich konstrukcji i co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne protezy kończyn, czyli zupełnie nowy standard życia

Rozwój techniki i technologii jest w stanie pomagać nam na wiele różnych sposobów. Z pewnością mogą coś o tym powiedzieć osoby, które w wyniku nieszczęśliwych wypadków czy też choroby straciły rękę bądź nogę. Choć oczywiście jest to dla większości tragiczne wydarzenie, współczesna medycyna umożliwia im normalne życie na co dzień. Protezy kończyn nowej generacji to perfekcyjny przykład na to, że niepełnosprawność wcale nie musi przekreślać szans na typowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Nowoczesne protezy dają osobom poszkodowanym zupełnie nowe możliwości i perspektywy.

Cechy nowoczesnych protez kończyn

Czym przede wszystkim charakteryzują się nowoczesne protezy kończyn? Przede wszystkim warto wspomnieć o materiałach, z których obecnie są one produkowane. Najczęściej ich bazą jest albo stal szlachetna, albo tytan. Dodatkowo dzięki profilowanej stopie możliwe jest wygodne chodzenie w normalnych butach na co dzień. Warto jednak wspomnieć o specjalnych produktach dla osób, które chcą żyć aktywnie. Dla nich dostępna jest wyjątkowa proteza kończyny dolnej, najczęściej tworzona z włókna węglowego. Idealnym przykładem jest tutaj Oscar Pistorius, który w 2012 roku został pierwszym niepełnosprawnym biegaczem, który wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich razem z innymi, w pełni sprawnymi zawodnikami.

Gdzie zaopatrzyć się w nowoczesne protezy kończyn?

Wybór właściwej protezy kończyn powinniśmy pozostawić w rękach ekspertów, którzy działają w uznanych firmach zajmujących się zaopatrzeniem ortopedycznym. Ich wiedza oraz dostęp do nowoczesnych protez sprawia, że będziemy w stanie otrzymać idealnie dopasowaną do naszego stylu życia i naszych preferencji protezę, która dzięki swojej wytrzymałości będzie w stanie z powodzeniem służyć nam przez lata.

Dodaj komentarz