Ogrodzenia panelowe – jakie mają zalety?

jakie ogrodzenie wybrac

Budujący dom muszą podjąć szereg decyzji. Pierwszą z nich jest projekt domu, następnie wybór ekipy budowlanej, sposób kładzenia dachu, a na aranżacji przestrzeni wokół domu kończąc. Równie ważny jest wybór odpowiedniego ogrodzenia. Ma ono stanowić zaporę przed niepożądanymi gośćmi i stanowić ozdobę posesji. Bardzo popularne są ogrodzenia panelowe. Dlaczego warto je wybrać?

Ogrodzenia panelowe – zalety

Ogrodzenie jest wizytówką każdego domu. Nic więc dziwnego, że właściciele domów starają wybrać ogrodzenie, które będzie zapewniało bezpieczeństwo i pasowało do posesji. Jednocześnie powinno być trwałe i nie kosztować zbyt wiele. Takim rozwiązaniem są ogrodzenia panelowe. Niewątpliwą zaletą tego typu ogrodzeń jest ich wytrzymałość, pod warunkiem że są zrobione z dobrej jakości drutu. Na wytrzymałość wpływa także sposób wykonania – panele ogrodzeniowe zgrzewane i ocynkowane służą znacznie dłużej. Dodatkowo ocynkowane ogrodzenia panelowe są odporne na korozję. Wyróżniają się wyglądem są lekkie. Pasują do nowoczesnej architektury, jak do bardziej tradycyjnych form budownictwa. 

Ogrodzenie panelowe – dlaczego warto?

Ogrodzenie panelowe jest szybkie w montażu, dzięki gotowym systemom montażowym. Dodatkowo dzięki możliwości użycia prostej podmurówki, można je zastosować na każdym podłożu. Ogrodzenie tego typu jest uniwersalne. Świetnie pasuje do klasycznych budynków, jak również do bardziej nowoczesnych brył. Dzięki możliwości zastosowania dodatkowych elementów, można uatrakcyjnić wygląd ogrodzenia. Można puścić po nim rośliny pnące, co dodatkowo zasłoni to, co dzieje się na działce. 

Ogrodzenie panelowe może być ogrodzeniem frontowym, można je skomponować z bramą wjazdową i innymi elementami. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe, dlatego często stosuje się jako ogrodzenie tymczasowe, na przykład do zabezpieczenia terenu budowy. Można je zamontować wokół domu, ale również wokół parku, ogrodu czy innych terenów użytkowych. 

Właściwie dobrane ogrodzenie panelowe powinno komponować się z architekturą domu i jego obejścia. Sprawdza się w przypadku domów jednorodzinnych, jak i jako zabezpieczenie placu budowy. Jest to rozwiązanie tańsze niż ogrodzenia palisadowe, łupane lub gabionowe. 

Dodaj komentarz