Jak wybrać idealne kredki ołówkowe?

kredki olowkowe

Kredki ołówkowe to klasyczne i niezwykle użyteczne wyposażenie każdego piórnika. Ale nie tylko! Dobrej jakości kredki powinny znaleźć się w każdym domu, nawet gdy domownicy dawno mają za sobą szkolne czasy. Kolorowe ołówki okazują się niezastąpione, gdy w odwiedziny przyjdą mali goście, lub gdy niezależnie od wieku najdzie nas ochota na relaksujące kolorowanie. To również doskonały pomysł na prezent, z którego ucieszy się każdy miłośnik prac plastycznych. Jest jednak jeden warunek – kredki muszą być naprawdę dobrej jakości. Jak je znaleźć?

Wybór dobrych kredek ołówkowych – jak uniknąć pomyłki?

Tylko wysokiej jakości kredki dają przyjemność płynnego i miękkiego rysowania. Mocne przyciskanie ołówka do kartki w celu uzyskania koloru jest męczące i irytujące. Może to potwierdzić każdy, kto używał twardych i słabo napigmentowanych kredek. Tymczasem rysowanie ma przecież sprawiać przyjemność, a kolorowanie jest uważane niemal za formę odprężającej terapii. Dobrej jakości kredki ołówkowe mają miękki grafit, który z łatwością rozprowadza się po papierze. Uzyskany kolor powinien być intensywny i zbliżony do odcienia zilustrowanego na opakowaniu. Ważna jest również jakość drewna, a którego są wykonane, gdyż idealna kredka powinna nie tylko dobrze leżeć w dłoni, ale również łatwo się temperować. Kredka, która kruszy się podczas ostrzenia z pewnością nie posłuży zbyt długo.

Jakie kredki ołówkowe wybrać i dla kogo?

Na rynku można znaleźć wiele pięknych zestawów kredek ołówkowych, takich jak np. https://sklepherlitz.pl/artykuly-plastyczne/kredki/kredki-olowkowe.html, nie powinno więc być problemu z dopasowaniem ich do własnych potrzeb. Grube kredki, które pewnie leżą w dłoni będą idealne dla dzieci już od drugiego roku życia. Należy jednak pamiętać, że powinny być używane pod czujnym okiem dorosłych! Przedszkolakom, które odkrywają świat kolorowanek warto sprawić zestaw składający się z kilkudziesięciu kolorów. Dzieci w tym wieku chętnie eksperymentują i w ten sposób uczą się wrażliwości na subtelne równice między odcieniami. Warto również zwrócić uwagę na kredki ołówkowe zmazywalne, które posiadają na zakończeniach gumki skutecznie ścierające rysunek. Jeżeli natomiast poszukujemy kredek do minimalistycznego piórnika ucznia lub studenta, świetnie sprawdzi się sześcioelementowy komplet z najważniejszymi kolorami.

Nowiutkie opakowanie kredek ołówkowych sprawi radość każdemu niezależnie od wieku. Coraz więcej osób odkrywa kolorowanie jako relaksujące hobby, które daje wiele satysfakcji. Być może komplet kredek i kolorowanka to dobry prezent dla osoby, która szuka sposobu na radzenie sobie ze stresem? Warto spróbować!

Dodaj komentarz