Trzy rodzaje oleju silnikowego Mannol do samochodów osobowych

olej samochodowy

Do smarowania silników samochodowych wykorzystuje się specjalne rodzaje olejów, które smarują, chronią, czyszczą i chłodzą, zabezpieczając wewnętrzne elementy centralnej jednostki napędowej pojazdu przed szybkim zużyciem i uszkodzeniem. Silnikowe oleje Mannol do samochodów osobowych, podobnie jak oleje silnikowe wielu innych producentów, można podzielić na trzy główne kategorie. Są nimi oleje syntetyczne, półsyntetyczne i wielosezonowe, czyli oleje mineralne.

Oleje syntetyczne i półsyntetyczne

W odróżnieniu od standardowych olejów mineralnych, które stosowano w starszych generacjach pojazdów, współczesne oleje silnikowe charakteryzują się mniejszą lepkością oraz zdolnością do utrzymywania jej stałej wartości w szerszym zakresie temperatur, tym samym chroniąc silnik w każdych warunkach, od pierwszych sekund rozruchu. To niezwykle ważne w przypadku nowoczesnych jednostek napędowych, które przy zaskakująco małej pojemności oferują zadziwiająco dużą moc. Syntetyczny olej Mannol jest produktem rafineryjnym powstałym w wyniku syntezy chemicznej, składającym się z powtarzalnych łańcuchów węglowodorów, wolnym od zanieczyszczeń i innych, zbędnych substancji występujących w typowych olejach mineralnych, które mogą ograniczać poślizg i tym samym zmniejszać skuteczność smarowania. Wiele rodzajów tego typu olejów, w różnych klasach lepkości, znaleźć można na stronie https://esklep.pesta.com.pl/producers/mannol – silnikowe oleje Mannol, zwłaszcza oleje w pełni syntetyczne, zapewniają optymalne smarowanie przy rozruchu w ujemnych temperaturach i wówczas, gdy na zewnątrz zrobi się gorąco. Chronią silnik przed korozją i gromadzeniem się stałych zanieczyszczeń.

Oleje wielosezonowe

W przypadku nowoczesnych samochodów osobowych pierwszym wyborem są niemal zawsze wysokiej jakości oleje syntetyczne. Wśród silnikowych olejów Mannol na wspomnienie zasługują m.in. produkty Longlife, przeznaczone do samochodów z silnikami o wydłużonym czasie wymiany oleju, bogate w związki przeciwstarzeniowe i antyutleniacze. W samochodach nieco starszych i z większym przebiegiem miejsce pełnych syntetyków mogą zajmować oleje półsyntetyczne, bazujące na rafinowanych olejach mineralnych z dodatkiem oleju syntetycznego. Jednak w pojazdach z dużym przebiegiem, zwłaszcza pracujących w trudnych warunkach, przy dużym obciążeniu, zaleca się stosowanie tzw. olejów wielosezonowych. Mineralny olej Mannol, zgodnie z nazwą, jest produktem będącym efektem rafinacji bazy mineralnej (ropy naftowej). Dla zwiększenia trwałości i skuteczności smarowania jest on wzbogacony modyfikatorami, które nadają mu dodatkowe właściwości.

Dodaj komentarz