Wakacje we Włoszech – słoneczne plaże, mili mieszkańcy i niesamowite zabytki

Włochy to kraj do którego co roku przyjeżdżają zarówno turyści spragnieni wypoczynku, jak i osoby poszukujące sposobów na to, aby aktywnie spędzić wolny czas. Słoneczne plaże prezentują się bajkowo w połączeniu z wyjątkowymi widokami. Sławne zabytki i ruiny dawnej epoki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ogromnej ilości zwiedzających. Nic więc dziwnego, że tak różnorodne państwo przyciąga każdego roku mnóstwo wczasowiczów.

Słoneczne plaże

Jeśli wakacje kojarzą nam się z błogim lenistwem na plaży to Włochy są idealnym miejscem, aby zaznać spokoju i odpoczynku. Najlepszym wyborem w takim przypadku będzie południowa część tego kraju, czyli Kalabria lub wyspa Sardynia. W obu tych miejscach można liczyć na wyjątkową pogodę. Przez praktycznie cały sezon wakacyjny świeci słońce. Warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę luksusowych hoteli, które znajdują się praktycznie zaraz przy plaży. Bogata infrastruktura w postaci barów, restauracji, a nawet aquaparków zachęca do tego, aby wyjechać na takie wakacje całą rodziną.

Zobacz także: https://newsy24.eu/wakacje-all-inclusive-2022-czym-sie-charakteryzuja/

Niesamowite zabytki

Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się niezwykłe zabytki, które przetrwały próbę czasu. Wiele z nich przetrwało do współczesnych czasów w praktycznie niezmienionej formie. Warto zobaczyć zwłaszcza Panteon, Koloseum i Krzywą Wieżę w Pizie. W ofercie biura podróży https://www.traveligo.pl/ znajdziemy szeroki wybór wycieczek, które pozwolą zwiedzić największe włoskie miasta i zobaczyć niezwykłą architekturę.

Mili mieszkańcy i niezwykła kuchnia

Włosi to bardzo życzliwy i miły naród. Wystarczy przespacerować się włoskimi wąskimi uliczkami miast, aby zauważyć w jaki sposób poszczególne osoby zwracają się do siebie. Są uśmiechnięci, otwarci i życzą sobie miłego dnia. Warto szczególnie udać się do małej knajpki, baru lub lokalnej restauracji, aby zobaczyć w jak doskonały sposób traktowani są tutaj turyści. Kelner chętnie zagaduje, rozmawia i otwarcie zapyta o gusta smakowe.

Jeśli chcemy skosztować wielu wyjątkowych specjałów w trakcie jednego wyjazdu to warto wybrać się na wakacje we Włoszech zwłaszcza w trakcie jednego z wielu odbywających się tam festiwali. Wtedy właśnie serwowane są tradycyjne i zarazem wyjątkowe potrawy, które pozwalają zapoznać się z tą niezwykłą kulturą. Znajdziemy tam nie tylko szeroki wybór zupełnie nieznanych nam smaków spaghetti i pizzy, ale również całkiem nietypowe potrawy, które przypadną do gustu praktycznie każdemu. Wyjątkowe desery, przekąski oraz dania warzywne i posiłki przyrządzone z licznych owoców morskich kuszą zapachem i wyjątkową kombinacją przypraw.

Dodaj komentarz