Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach jest niezbędna?

pomoc drogowaWyruszając w podróż samochodem czy to służbową, czy prywatną, musimy być przygotowani na różne sytuacje, które mogą się zdarzyć na drodze. Kolizje, awarie czy wypadki to sytuacje, wywołujące stres u kierowcy i pasażera. Wówczas pomocne będzie wezwanie pomocy drogowej.

W jakich sytuacjach należy wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogowa w Bielsko-Białej lub w innych miastach Polski, może działać jako niezależna, prywatna firma lub świadczyć usługi w ramach assistance. W tym drugim przypadku, możliwości tej firmy wykraczają znacznie dalej, niż tylko holowanie pojazdu. Wymiana uszkodzonej opony na drodze, uzupełnienie paliwa w baku, doraźna naprawa układu wydechowego, awaryjne otwieranie drzwi, wymiana akumulatora na nowy. To tylko niektóre z wielu sytuacji, w jakich pomoc drogowa powinna zostać wezwana.

Oczywiście możemy skorzystać z pomocy zmotoryzowanych znajomych, ale musimy pamiętać, że na autostradzie nie wolno holować samochodu. Mogą to zrobić jedynie pojazdy do tego przeznaczone. Jeśli samochód jest zepsuty, uszkodzeniu uległ układ hamulcowy lub sterowniczy, wówczas należy wezwać pomoc drogową ze specjalistycznym sprzętem. Zapewnimy, wówczas, bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu.

Jak wezwać pomoc drogową?

W pierwszej kolejności, jeśli samochód odmówił posłuszeństwa lub uległ wypadkowi, musimy zadbać o odpowiednie oznakowanie miejsca. Najlepiej to zrobić przy użyciu trójkąta. Następnie, upewniwszy się, że jesteśmy dobrze widoczni, możemy wezwać pomoc drogową lub w przypadku wypadku, zadzwonić pod 112. Wzywając pomoc drogową, możemy skorzystać z lokalnej firmy lub skontaktować się z naszym ubezpieczycielem. Możemy się od niego dowiedzieć, czy w ramach ubezpieczenia przysługuje nam darmowa laweta Żywiec i na jakich warunkach. Ubezpieczyciel przekaże nam numer do pomocy drogowej, której następnie przekażemy informacje gdzie się znajdujemy.

Wzywając pomoc drogową, możemy podać dokładne koordynaty, które odczytamy z GPS. Nasze położenie możemy także odczytać ze słupków pikietażowych, na których znajdziemy symbol drogi oraz dokładny dystans, na którym się znajdujemy.

Dodaj komentarz