Papa podkładowa – jakie posiada właściwości?

Papa podkładowa to bardzo ciekawy materiał. Czym jednak właściwie się charakteryzuje?

Papa podkładowa – czym ona właściwie jest?

Branża budowlana to naprawdę szeroki sektor rynku, na którym jesteśmy w stanie znaleźć wiele produktów do konkretnych zadań. Niektóre materiały oczywiście będą cechować się większą uniwersalnością od innych. Jak jednak sytuacja wygląda w przypadku takiego produktu, jak papa podkładowa? Każdy z nas z pewnością widział ją chociaż raz na własne oczy, jednak czy zastanawialiście się, z czego jest ona tworzona? Bazą dla tego typu papy jest oczywiście masa asfaltowa lub smołowa, w zależności od tego, co jakich zastosowań potrzebujemy konkretnej papy – w przypadku odmiany podkładowej, prawie zawsze spotkamy odmianę z asfaltem. Następnie masa otrzymuje osnowę. W obecnych czasach najczęściej jest ona wykonywana z włókna szklanego oraz z poliestru, zaś coraz rzadziej z tektury. Wiele mówi o tym fakt, iż papa z osnową z tektury posiada obiegową nazwę papy tradycyjnej.

Właściwości papy podkładowej – dlaczego jest tak szeroko używana?

Każda papa będzie siłą rzeczy posiadać inną charakterystykę. W przypadku papy podkładowej, najczęściej korzysta się z jej genialnych właściwości izolacyjnych, a także faktu, iż stanowi ona bardzo solidną barierę fizyczną. Najczęściej ten rodzaj papy spotkamy w poszyciach dachowych, a papa dachowa, ponieważ na rynku znajdziemy tę odmianę również pod tą nazwą, stanowi jedną z ostatnich warstw, która odcina wilgoć oraz wodę od reszty pomieszczenia. Dodatkowo papę podkładową możemy spotkać przy tworzeniu fundamentów czy tarasów. Tu również wykorzystuje się właściwości izolacyjne, ale również charakterystykę, pozwalającą papie na bycie fizyczną barierą.

Papa podkładowa i jej kupno – gdzie powinniśmy się udać?

Oczywiście poszukując papy podkładowej powinniśmy udać się do marketu budowlanego – tam powinniśmy znaleźć ją bez problemu. Przy większych lub niestandardowych zamówieniach jednak dobrą opcją mogą być również markety online. Warto skorzystać z takiej opcji!

Dodaj komentarz