Pieluchy dla dorosłych – jak dobrać je do potrzeb pacjenta?
Pieluchy dla dorosłych, czyli tak zwane pieluchomajtki niestety są potrzebne dla wielu osób, które posiadają problemy zdrowotne, przez które załatwianie swoich potrzeb jest praktycznie niemożliwe. Wtedy pozwalają one na poradzenie sobie z tym problemem. Gdzie jednak kupić pieluchy dla dorosłych, jak dobrać je do potrzeb pacjenta i kiedy są one potrzebne?
Gdzie kupić pieluchy dla dorosłych i jak je wybrać?
Miejsc, w których sprzedawane są pieluchy dla dorosłych w Koszalinie jest naprawdę sporo, przez co znalezienie ich nie powinno stanowić większego problemu. Tak zwane pieluchomajtki kupimy bowiem w specjalistycznym sklepie z asortymentem medycznym, czy nawet w zwyczajnych aptekach. Co ważne możemy tam liczyć na obniżenie ich cen, gdyż wniosek przygotowany przez lekarza pierwszego kontaktu pozwala postarać się o ich refundację wynoszącą od 70 do 90% ceny i maksymalnie 90 pieluch miesięcznie.
Wybór pieluchomajtek powinien się odbywać przy zwróceniu uwagi na dwa parametry. Mowa tu o wielkości oraz chłonności. Wielkość powinna być dopasowana do ciała chorego, gdyż zbyt mała będzie powodować u niego dyskomfort, czy też obtarcia, a zbyt duża nie będzie odpowiednio spełniać swojej funkcji. Chłonność zależy z kolei od stopnia nietrzymania moczu lub kału.
Kiedy stosuje się pieluchy dla dorosłych?
Sytuacji, w których potrzebne mogą okazać się pieluchy dla dorosłych jest wiele. Tak zwane pieluchomajtki najczęściej noszone są przez seniorów, którzy mają w podeszłym wieku różne problemy zdrowotne, które powodują na przykład nietrzymanie moczu lub kału. Wtedy stosując pieluchomajtki mogą oni liczyć na utrzymanie higieny osobistej, a także dalsze wygodne życie.
Osoby, które wciąż są aktywne to jednak zaledwie część osób, u których noszenie pieluch dla dorosłych. Znacznie częściej spotkamy je bowiem u osób, które nie mogą po prostu wstać z łóżka. W ich wypadku pieluchy dla dorosłych również ułatwiają spokojne życie i dotyczy to osób z przewlekłymi chorobami, czy też tymczasowo przykutych do łóżka.