Herbata – jakie ma właściwości i dlaczego warto ją pić?

Herbata jest jednym z napojów, po który sięgamy bardzo często. Kiedy pijemy ten napój, wielu z nas zastanawia się nad tym, jaki może mieć on wpływ na nasz organizm, czy ma jakieś szczególne właściwości i kiedy najlepiej po niego sięgać? To jest więc najlepszy czas, aby dowiedzieć się, jakie działanie ma ten produkt odżywczy, a także dlaczego warto po niego sięgać? Przekonaj się, czym jest herbata, jak działa i na kogo ma najlepszy wpływ?

Herbata dodaje więcej energii

Herbata często służy jako napój, który rozgrzewa nas w chłodne dni. Jednak w dodatku dostarcza do organizmu więcej składników odżywczych, a także pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia. Tak więc sprawdza się również, jako napój o działaniu pobudzającym. Efekt ten może wynikać z wysokiej zawartości kofeiny. W jednej szklance herbaty znajduje się nieco więcej kofeiny niż w takiej samej ilości kawy. Kofeina –jak większość wie – jest składnikiem, który silnie pobudza układ nerwowy i sprawia, że czujemy się mniej zmęczeni, a dzięki temu jesteśmy pełni energii i mamy więcej siły na pracę.

Herbata i jej właściwości wyszczuplające

Badania wykazały, że napary z czerwonej herbaty mogą wspomóc odchudzanie, nawet bez korzystania z jakiejkolwiek diety. Jednak JEŻELI chcemy docenić jego właściwości odchudzające na własnej skórze, powinniśmy pić go nie mniej i nie więcej niż trzy razy na dobre. Dodatkowo, czerwona herbata zawiera fluor, który ma doskonały wpływ na wygląd i zdrowie zębów.

Warto sięgnąć po napary z herbaty, kiedy pojawia się u nas problem z pracą przewodu pokarmowego. Czarna herbata jest najbardziej pomocna przy zatruciach alkoholowych, a jest to możliwe, dzięki temu, że zawiera ona garbnik w liściach. Należy jednak zachować ostrożność przy herbacie czarnej, gdyż zawartość niektórych składników może spowodować mniejszą przyswajalność żelaza do organizmu. Dlatego najlepiej nie sięgać po jej napary zbyt często, a także unikać spożywania jej w czasie posiłku.

Herbata z cytryną – co musisz o niej wiedzieć?

Wiele osób sięga po herbatę z cytryną, ponieważ wydaje się nam, że jest to napój zdrowotny, który w szczególności polecany jest na walkę z przeziębieniem. To prawda, że herbata z cytryną jest bezpieczna i zdrowa, jednak trzeba pamiętać, by dodać plaster cytryny bezpośrednio po zalaniu herbaty wrzątkiem. Jeśli jednak zapominamy o tej zasadzie, to w napoju może pojawić się cząsteczka cytrynianu glinu. Jest to substancja, która może w dużych ilościach gromadzić się w mózgu, a specjaliści uważają, że jest to składnik, który zwiększa ryzyko powstawania Alzhaimera.

Dodaj komentarz