Gdzie pójść na spacer z psem w mieście?

Znalezienie w mieście odpowiedniego miejsca do wyjścia z psem na spacer może okazać się zadaniem karkołomnym. O ile mieszkasz na obrzeżach miasta, to jeszcze dysponujesz kilkoma rozwiązaniami. Co jednak zrobić, kiedy mieszkamy w centrum dużego miasta. W tym wypadku przecież trudno znaleźć nawet kawałek trawnika, nie mówiąc już o przestrzeni, na której pies mógłby się swobodnie wybiegać. Jednak warto w tym wypadku skorzystać z porad doświadczonych psiarzy. Dzięki nim szybko dowiemy się, gdzie pójść na spacer z psem w mieście.

Gdzie pójść na spacer z psem w mieście?

Aby zapewnić sobie i swoim psom długi i relaksujący spacer, w pierwszej kolejności powinieneś udać się do pobliskiego parku miejskiego. To wręcz idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w centrum miasta. Parki zwykle są zadbane, znajdziemy tam wytyczone ścieżki, ławki, na których można odpocząć, a także większe polany, gdzie można pobiegać z psami. Jednak musisz wiedzieć, że w takim parku należy zachować odpowiednią ostrożność. Przede wszystkim psa powinieneś zawsze trzymać na smyczy. W przeciwnym razie może nawet dostać mandat od straży miejskiej. To również kwestia bezpieczeństwa. Nigdy do końca nie wiemy, jak zareaguje nasz pies na różne bodźce zewnętrze, kiedy jest na luzie.

Jedynym miejscem, gdzie możemy bez problemu spuścić psa ze smyczy, są specjalne wybiegi dla czworonogów. To miejsca ogrodzone, gdzie znajdują się również zaaranżowane miejsca do zabawy dla psów. W tym wypadku jednak takie miejsca często są oblegane przez psiarzy i ich pupili. Jeśli twój pies nie toleruje innych czworonogów, to niestety musisz sobie takie miejsce odpuścić. Ciekawym rozwiązaniem jet również spacer po wałach rzecznych. To miejsca, gdzie spotkamy jednak wielu biegaczy i rowerzystów, więc również tutaj spuszczenie psa ze smyczy nie wchodzi raczej w rachubę.

Wyjazd do podmiejskiego lasu

Wydaje się więc, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd na spacer z psem do podmiejskiego lasu. Tutaj możecie liczyć na większą swobodę i wreszcie twój pies będzie mógł się odpowiednio wybiegać. Musisz być tylko bardzo czujny w kwestii dzikiej zwierzyny. Uważnie obserwuj swojego psa, czy nie złapał jakiegoś tropu. Albowiem zapach może go na tyle zafrasować, że po prostu nam ucieknie w pogoni za sarną, czy też zającem. Jednak przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności wypad do podmiejskiego lasu może być całkowicie udany.

Dodaj komentarz