Dlaczego warto zainwestować w lekcje angielskiego przez Skype?

Zastanawiasz się nad nauką angielskiego, ale nie masz czasu dojeżdżać do szkoły językowej? Jest na to sposób! Lekcje angielskiego przez Skype. Wiele osób już zdecydowało się na tę metodę, teraz pora na Ciebie. A dlaczego warto? Przeczytaj.

Oszczędzisz czas

Ucząc się angielskiego przez Skype oszczędzisz mnóstwo czasu. Lekcje możesz pobierać z dowolnego miejsca, niezależnie czy jesteś w domu, czy na wakacjach. Nie musisz dojeżdżać do szkoły językowej i stać w długich korkach. Wiadomo, że te w godzinach popołudniowych są nieraz gigantyczne. Czas, który poświęciłbyś, aby dostać się na zajęcia, wykorzystaj w inny sposób. Słuchaj w tym czasie angielskich podcastów lub czytaj anglojęzyczne książki.

Lekcje angielskiego przez Skype dostosujesz do swojego trybu życia

Zastanów się, czy nie jest tak, że to Ty powinieneś wybierać, kiedy chcesz uczyć się angielskiego przez Skype? W szkołach językowych obowiązują konkretne godziny, w których odbywają się zajęcia. A przecież trzeba to jeszcze pogodzić z własnym trybem życia. Przecież masz na głowie dom, dzieci i codzienne obowiązki. Dobra wiadomość jest taka, że angielskiego przez Skype uczysz się wtedy, kiedy najbardziej Ci to odpowiada. Możesz umówić się z lektorem na rano, popołudnie czy wieczór. A kiedy nie możesz wziąć udziału w lekcji, po prostu odpowiednio wcześnie zgłaszasz to nauczycielowi. I przesuwacie termin.

Angielski przez Skype daje Ci nieograniczone możliwości

Nawet jeśli mieszkasz w Polsce, a chcesz uczyć się z anglojęzycznym lektorem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć rodowitego Brytyjczyka czy Amerykanina. Po prostu ucząc się angielskiego przez Skype, zapominasz o dzielących Ciebie i nauczyciela odległościach. Lektor może znajdować się na drugim końcu świata! I wiesz co? To także świetny sposób, aby poznać nowych ludzi. To właśnie dzięki wspólnej nauce nawiązują się przyjaźnie, które mogą przetrwać całe życie. Spróbuj, przecież nic nie tracisz.

Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna

O tym, jak wygodna jest nauka angielskiego przez Skype przekonasz się, kiedy lekcje będziesz pobierać we własnym domu, siedząc w ulubionym fotelu. Nie musisz zakładać zimowej, grubej kurtki i ciężkich butów po to, aby przedrzeć się przez pół miasta i tonąć w zaspach. Nawet gdy jeździsz autem, wiesz, że czeka cię niełatwa podróż.

A jeśli coś po drodze się przydarzy, spóźnisz się na zajęcia lub je po prostu opuścisz. Nikt przecież nie odda Ci za to pieniędzy.

Do nauki online potrzebujesz tylko stałego łącza, komputera lub tabletu i słuchawek z mikrofonem. Tak „wyposażony” możesz siadać do lekcji z lektorem. Przyznaj, że to wygodne, prawda?

Dostajesz materiały do nauki, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Nauka języka do tej pory kojarzyła Ci się tylko z nudną czytanką i zestawem pytań do tekstu? Angielski przez Skype daje o wiele większe możliwości. Przede wszystkim nauczyciel sam przygotowuje dla Ciebie materiały. Dostajesz takie pomoce, jakich nie znajdziesz w sklepach, ponieważ są one przygotowane konkretnie dla Ciebie. Lektor wie, z czym masz problem, gdzie najczęściej popełniasz błędy i tak skonstruuje ćwiczenia oraz przykłady, abyś z zajęć wyniósł jak najwięcej.

Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna i pozwala zaoszczędzić czas. Zajęcia są naprawdę ciekawe, ponieważ lektor znajduje dla Ciebie określone artykuły, podcasty i filmy. Nie uczysz się w sposób schematyczny, tak jak to nieraz bywa w szkole. Masz więc szansę popracować nie tylko nad językiem, ale także nad swoją motywacją. Na lekcjach online łatwiej Ci przełamać barierę językową, ponieważ lektor jest tylko dla Ciebie i jego uwaga nie rozprasza się na innych kursantów. Zobacz, ile możesz zyskać i odpowiedz sobie na pytanie, czy taka forma nauki jest dla Ciebie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj https://lingwistyka.edu.pl/blog/angielski-przez-skype-porady-dla-uczacych/

Dodaj komentarz