Dlaczego warto zainwestować w czujniki sejsmiczne?

czujniki

Mieszkając w domu jednorodzinnym, warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na instalację monitoringu, czy czujników na ogrodzeniu. Czym są czujniki sejsmiczne i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? 

Czujniki sejsmiczne – co to?

Czujniki sejsmiczne wykorzystywane są w nowoczesnych systemach alarmowych przewodowych oraz bezprzewodowych. Ich głównym zadaniem jest wykrywanie wibracji i przetwarzanie ich na sygnał elektryczny, który zostaje analizowany, co umożliwia odróżnienie drgań wywołanych przez nieproszonych gości, od tych pochodzących z otoczenia. Chociaż nazwa czujników może kojarzyć się z trzęsieniem ziemi, to takie urządzenia mają za zadanie głównie zabezpieczać nasz dom przed włamaniem. Jest to rozwiązaniem nowoczesne, które bez wątpienia warto wziąć pod uwagę, jeśli pragniemy zwiększyć bezpieczeństwo swoje i domowników.

Bezprzewodowe systemy alarmowe – jakie kupić?

Bezprzewodowe systemy alarmowe to skuteczne, praktyczne rozwiązanie do domów jednorodzinnych, a także większych obiektów, na przykład firm, hal magazynowych itp. Takie systemy alarmowe wykorzystują nowoczesne technologie typu czujniki ruchu oparte na falach elektromagnetycznych, bariery podczerwieni. Jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu swojej nieruchomości przed włamaniem, to bez wątpienia dobry wybór.

Bariery podczerwieni są zbudowane z nadajników, mikroprocesorów sterujących i odbiorników. Ich działanie opiera się na wiązkach promieni podczerwieni. Sygnał zostaje przetworzony w odbiorniku na strumienie torów podczerwieni  i porównany z sygnałem, jaki docierał wcześniej. W tym przypadku wykorzystywany jest akumulator oraz baterie słoneczne. Z kolei czujniki mikrofalowe wykorzystują fizyczne właściwości fal elektromagnetycznych. Taki system bezpieczeństwa monitoruje ruch obiektów, ignorując małe zwierzęta, czy liście zdmuchnięte przez wiatr.

Wszystkie systemy bezpieczeństwa oferują łączność przez smartfona, dzięki temu można je w prosty i szybki sposób skonfigurować.

Dodaj komentarz