Kabina 3D

Mamy dzisiaj do zaprezentowania kabinę 3D. Udostępniam wam opis czym to dokładnie jest: Jeżeli ostatnio meblowałeś swój pokój, zmieniałeś aranżację łazienki lub kuchni, zostaniesz zdumiony tym, w jak łatwy i przystępny sposób możesz teraz to zrobić! Natomiast jeżeli nie miałeś jeszcze zmartwień związanych z wystrojem domu, być może, dzięki naszej Kabinie 3D, nigdy już mieć ich nie będziesz. Mieszkanie to nasza ostoja, miejsce, w którym spędzamy większość naszego życia. Nie powinno więc dziwić, że chcemy, aby było ładne, przestronne, funkcjonalne, po prostu w sam raz dla nas. Niestety im to pragnienie jest większe, tym proces aranżacji mieszkania trudniejszy.

Jakby tu urządzić łazienkę? Jaki kolor glazury będzie nam najbardziej odpowiadał? Czy wstawiamy kabinę prysznicową, czy może wannę? A czy byłoby miejsce na oba z tych artykułów? To tylko niektóre z wielu pytań jakie zadajemy sobie przy urządzaniu pomieszczenia. Później czeka nas przeszukiwanie katalogów bądź spacery po dużych powierzchniach sklepowych w poszukiwaniu odpowiedniej armatury, mebli, glazury itp. Nie ominie nas też porównywanie wymiarów, kształtów, próby wyobrażenia sobie możliwych aranżacji. A później i tak nie zawsze wszytko wychodzi po naszej myśli.

A gdyby tak wejść do pomieszczenia, z praktycznie nieograniczonej, internetowej bazy wybrać interesującą nas wannę, która za chwilę się przed nami pojawia. Następnie bez żadnego wysiłku i niczyjej pomocy ją przesunąć, dosunąć i obrócić, to samo z kabiną prysznicową, szafką wnękową czy każdym innym artykułem. Jakiś element nie pasuje? Jedno dotknięcie ściany i już go nie ma. Po zaledwie kilku chwilach znajdujemy się wewnątrz naszej wymarzonej łazienki. Brzmi jak magia. A może raczej potwierdzenie słów Arthura C. Clarcke’a, który twierdzi, że każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii. Przyjrzyjmy się teraz, w jaki sposób nasza Kabina 3D pozwala nam wyczarować nasze wymarzone mieszkanie.

Kabina, którą zaprojektowaliśmy, obejmuje dwie interaktywne ściany, umożliwiające dodawanie, usuwanie i przemieszczanie umeblowania. Dodany obiekt wyświetlany jest dzięki specjalistycznej technologii trójwymiarowej. Projekcja dodanych mebli odbywa się z uwzględnieniem pozycji użytkownika znajdującego się w kabinie. Dzięki temu oglądane obiekty zmieniają swoje rozmiary w taki sposób, aby dla przemieszczającego się użytkownika wydawały się stałe, niczym prawdziwe przedmioty.

Na 9 metrach kwadratowych, bo taką powierzchnię ma pierwsza zaprojektowana kabina, mamy dostęp do niezliczonej liczby artykułów. Oprócz tych zapisanych w pamięci urządzenia, możemy ściągnąć elementy umeblowania ze stron producentów. A to dzięki temu, że urządzenie potrafi czytać pliki typu 3ds udostępniane z myślą o, jak się teraz wydaje, nieco już archaicznych programach do symulacji pomieszczeń na ekranie komputera. Warto również zwrócić uwagę na to, że wynalazek jest niezwykle przyjazny użytkownikowi. Otóż oprogramowanie jest tak proste i funkcjonalne, że nie potrzebujemy żadnej pomocy technicznej w jego obsłudze. W przeciwieństwie do dawnych prób stworzenia symulacji pomieszczenia użytkownik nie potrzebuje żadnych akcesoriów, takich jak okulary trójwymiarowe, wskaźniki czy kaski multimedialne.

Potencjał wynalazku wydaje się przeogromny. Nie dość, że urządzenie pomaga nam w aranżacji pomieszczenia, to dodatkowo pozwala na wyświetlenie artykułów, których nie ma na stanie w sklepie. Jedynym ograniczeniem prezentowanej Kabiny jest Twoja wyobraźnia.

Link do filmiku na youtube:
Film

Link do autora:
Adam Bartoszewicz

Link do produktu:
Kabina 3D

Udostępniamy też kilka fotek do produktu

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *