Urny pogrzebowe – co warto o nich wiedzieć?

urna pogrzebowa

Urny to stosunkowo nowy rodzaj pochówku, który cieszy się współcześnie bardzo dużą popularnością. Jest to związane głównie z faktem, że dzięki temu można przede wszystkim zyskać oszczędność miejsca w rodzinnej pieczarze. Co jednak warto o nich wiedzieć? Fachowcy odpowiadają.

Urny pogrzebowe – jak wygląda proces kremacji?

Urny w Krakowie to konstrukcje, do których przesypuje się proch zaraz po kremacji zmarłego. Odbywa się to za pomocą specjalnych pieców, które pozwalają na zmniejszenie objętości samego ciała. Urny są ozdobne oraz występują pod wieloma postaciami.

Zakład Pogrzebowy CORDIA przed kremacją organizuje mszę świętą, która polega na pożegnaniu zmarłego przez rodzinę. Zazwyczaj odbywa się to w specjalnie przygotowanej kaplicy. Następnie ciało zostaje przetransportowane bezpośrednio do krematorium.

W krematorium mogą przebywać wtedy bliscy, którzy są świadkami spalenia oraz odbierają prochy. Następnie dostarcza się je do wybranego kościoła, który zorganizuje mszę oraz całą ceremonię wyniesienia urny i umieszczenia jej w grobowcu.

Urny pogrzebowe – dlaczego zyskują na popularności?

Taki rodzaj pochówku jest bardzo higieniczny, ponieważ nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z ciałem. Prochy są odpowiednio przechowywane wraz z danymi osobowymi zmarłego, do którego należą.

Kremacja nie jest procesem sprzecznym z wierzeniami chrześcijan i jest akceptowana przez Kościół. Osoby, które posiadają rodzinny grobowiec mogą w ten sposób zyskać cenna przestrzeń do tego, aby pochować w tym miejscu jeszcze innych członków.

Cała ceremonia jest również bardzo wyniosła oraz nie różni się niczym od tradycyjnego pogrzebu z trumną. Zmarłemu oddawany jest ten sam szacunek, na który zasługuje. Na cmentarzach coraz częściej można zaobserwować również specjalne miejsca na urny.

Urny pogrzebowe to przede wszystkim pożegnanie zmarłego, które jest otoczone odpowiednią atmosferą żałobną. Wszystkie procedury są jasno przedstawiane przez dom pogrzebowy.

Dodaj komentarz