Taniec nie tylko dla par. Samotnie na zajęciach tanecznych? Dlaczego nie!

Zajęcia dodatkowe to świetny sposób na rozładowanie stresu, wprawienie się w dobry nastrój oraz przełamanie rutyny dnia codziennego. Uczestnictwo w kursie tanecznym nie tylko poprawi kondycję i samopoczucie, ale także umożliwi nawiązanie nowych przyjaźni, poznanie ciekawych osób czy nawet partnera – nie tylko tego tanecznego. Wieloletni trener i choreograf – Leszek Cichocki z Akademii Tańca Reliese przedstawi, dlaczego właśnie postawić na taniec.

Zajęcia taneczne to same zalety!

Uczęszczanie na zajęcia taneczne przynosi szereg korzyści. Nie tylko poprawia kondycję fizyczną, uczy poruszania się z gracją i świadomości własnego ciała, ale także wyzwala endorfiny i poprawia nastrój nawet po najbardziej stresującym dniu. Istotną korzyścią z uczestnictwa w kursie tańca jest również to, że jest to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości. Ten fakt z pewnością zainteresuje singli, którzy poszukują swojej drugiej połówki oraz nie chcą nawiązywać kontaktów poprzez aplikacje mobilne czy portale randkowe, a krąg ich znajomych jest zbyt wąski. Ponadto umiejętności taneczne są niezwykle przydatne także w codziennym życiu. Jeśli do tej pory byłeś/aś nieśmiały/a i na imprezach zamiast szaleć na parkiecie siedziałeś/aś przy stole czy podpierałeś/aś ściany, to uczestnictwo w kursie tańca pomoże Ci zmienić to nastawienie, nabrać pewności siebie i pozytywnie zaskoczyć uczestników imprezy.

Znajomości na parkiecie

Nawiązywanie znajomości na zajęciach tanecznych przychodzi niezwykle naturalnie. Regularne spotkania na sali treningowej, wspólne ćwiczenie układów, poczucie przynależności do grupy, przeżywanie podobnych emocji oraz wspólny cel sprawiają, że uczestnicy zbliżają się do siebie i często spotykają się także poza salą. Oczywiście najłatwiej nawiązać nowe znajomości na kursie tańca towarzyskiego. Wtedy interakcja w parze jest niemal pewna. Na zajęcia tego typu przychodzi wiele osób, które nie znają nikogo i chcą poszerzyć krąg znajomych lub nawet znaleźć partnera (nie tylko tego tanecznego). Na takich zajęciach łatwiej jest przełamać strach i nieśmiałość. Wspólne ćwiczenie kroków skutkuje lepszym poznaniem partnera, który z początku jest zupełnie obcą osobą, natomiast zmysłowe tańce, takie jak np. rumba, salsa czy passo doble nierzadko prowadzą do wyzwolenia namiętności między partnerami. Ponadto odnalezienie swojej drugiej połówki na parkiecie jest bardziej romantyczne niż nawiązanie znajomości poprzez szklany ekran.

Uczestnictwo w kursie tańca nie tylko poprawi więc wygląd fizyczny i samopoczucie, ale będzie też świetną okazją do poznania nowych ludzi, których w innych warunkach nie miałoby się możliwości spotkać. Nawiązanie kontaktu z osobą mającą podobne pasje i zainteresowania może doprowadzić do powstania cennej i trwałej relacji.Co więcej, nauka w Akademii Tańca Reliese to nie tylko ćwiczenie kroków i poznanie ciekawych ludzi, ale także podróż po światowych stolicach tańca takich jak Hawana, Wiedeń, Buenos Aires czy Rio de Janeiro.

Porady dla osób rozpoczynających kurs tańca

Przy wyborze szkoły tańca najlepiej skorzystać z polecenia osób, które w danej placówce się uczą bądź uczyły. Warto zwrócić też uwagę na historię danej szkoły – najlepiej, aby działała już na rynku min. od kilku lat, a instruktorzy mogli poszczycić się licznymi tytułami. Istotnym aspektem jest także fakt, czy oferta placówki jest różnorodna.

Wybierz taniec, który najbardziej pasuje do Twoich możliwości i predyspozycji. Jeśli nigdy nie lubiłeś/aś wyjątkowo intensywnej aktywności fizycznej, lepiej zamiast energetycznego rock&roll’a czy cha-chy zdecyduj się na kurs walca czy tango.

Na zajęcia najlepiej ubrać się wygodnie, w to, w czym czujemy się dobrze i mamy swobodę ruchów. Należy też zwrócić uwagę, aby buty były stabilne, na niezbyt grubej podeszwie i gwarantowały dobrą przyczepność do podłogi. Wszelkie ozdoby lub makijaż są zbędne. Najważniejsze, abyśmy podobali się samym sobie – psychologowie dowiedli, że strój tancerza wpływa na jego samopoczucie i pewność siebie. Im bardziej się sobie podobamy, tym lepiej tańczymy.

Bądź otwarty/a na nowe doświadczenia i znajomości. Nawet jeśli ktoś na początku nie przypadł Ci do gustu, nie skreślaj go od razu – w końcu każdy zasługuje na drugą szansę! Nie zniechęcaj się także do tańca po pierwszych zajęciach, ponieważ oswojenie się z nową aktywnością często wymaga czasu.

Przychodź na zajęcia z pozytywnym nastawieniem. Uśmiech i pozytywna energia naprawdę są zaraźliwe i przyciągają ludzi z podobnym podejściem do życia!

Jeśli pomimo kilku prób i zajęć wciąż uważasz, że dany rodzaj tańca nie jest dla Ciebie, zmień go na inny. W końcu najważniejsze, aby uczestnictwo w zajęciach przynosiło Ci przyjemność oraz żebyś wychodził/a z sali uśmiechnięty/a i zrelaksowany/a.

Dodaj komentarz