Schładzalniki do mleka – jak działają?

dojenie krow

Czy słyszałeś kiedykolwiek o schładzalnikach do mleka? Na pewno są to urządzenia niezwykle pomocne w gospodarstwie mlecznym. Schładzalniki do mleka są naczyniami, które (jak sama nazwa wskazuje) służą do schładzania, a także przechowywania mleka. Co warto jeszcze o nich wiedzieć? Pora to sprawdzić.

Schładzalniki do mleka – co należy o nich wiedzieć?

Każdy powinien wiedzieć, że obróbka wstępna mleka wymaga tego, aby maksymalnie w ciągu dwóch godzin od momentu zakończenia udoju mleko było już schłodzone do temperatury 6 do 8 stopni Celsjusza. Zanim producent je odbierze, musi być przechowywane w temperaturze od 4 do 6 stopni Celsjusza. Na pewno schładzalniki do mleka są niezawodne i nie może ich zabraknąć.

Nie tylko oferują nowoczesne podejście, ale na dodatek także zapewniają higienę, która jak można się łatwo domyślić, jest niezmiernie ważna. Wygląda to w ten sposób, że im wcześniej mleko zostanie schłodzone, tym jest dla ludzi bezpieczniejsze, a także zdrowsze. Można to również przełożyć na finanse. Mleko o lepszej jakości osiąga wyższe ceny. Rolnicy decydujący się na schładzalniki do mleka mogą liczyć na wyższe zyski ze sprzedaży.

Schładzalniki do mleka – jak one działają?

Schładzalniki do mleka to na pewno obowiązkowe wyposażenie obory. Schładzalniki są wydajne, zautomatyzowane, ekologiczne, proste w obsłudze, jak i oszczędne. Składają się one z chłodniczego agregatu, mieszadeł, a do tego urządzeń sterowniczych. Materiał, z którego są wykonane go nierdzewna stal z elementami gumowymi. Pojemność sama w sobie jest różna. Można zdecydować się na taką wielkość zbiornika, która jest potrzebna w samym gospodarstwie.

Bardzo ważną informacją jest także to, że zbiorniki mają ściankę podwójną. Pomiędzy nimi znajduje się chłodzący czynnik. Mieszadełko jest napędzane silnikiem elektrycznym.

Nie można pominąć również warstwy izolacyjnej. Podczas chłodzenia mleka ma się do czynienia z wymianą ciepła. Na pewno prowadząc nowoczesne gospodarstwo rolnicze, warto w tego typu rozwiązanie zainwestować.

Dodaj komentarz