Rozszerzone pory – jak wygładzić je bez Photoshopa?

internet

Z pewnością nie raz, podziwiałaś na zdjęciach w internecie, perfekcyjnie gładką cerę i makijaże, które wyglądały na skórze, aż nierealistycznie dobrze. I chociaż w większości są one wynikiem retuszu, który wygładza skórę i usuwa wszelkie niedoskonałości, to widok ten wzbudza marzenie, o osiągnięciu takiego efekty w rzeczywistości. W prawdziwym życiu nie ma jednak opcji poprawy swojego wyglądu za pomocą magicznego programu, są jednak metody, które mogą o krok przybliżyć Cię do osiągnięcia tego celu.

Cera nie zawsze jest powodem do zadowolenia, tym bardziej, jeśli porównuje się jej wygląd do tej w social mediach. Skóra ma pewną strukturę, która nie jest perfekcyjnie gładka oraz widoczne pory, które są wyraźne nawet pod grubą warstwą makijażu. Co zrobić, jeśli są one jednak widoczne, aż za bardzo i wywołują mało estetyczne odczucia?

Wgłębienia w skórze, to nic innego jak ujścia gruczołów łojowych i są one obecne na całej powierzchni skóry. Dotyczy to również twarzy, a tam ich widoczność jest wyjątkowo niepożądana. Co zrobić, żeby wygładzić skórę i sprawić, żeby mniej rzucały się w oczy?

Co jest przyczyną efektu podziurkowanej cery?

W niektórych przypadkach struktura skóry jest mniej gładka, czego wynikiem są rozszerzone pory. Jest to bardzo indywidualna kwestia o podłożu genetycznym, nie oznacza to jednak, że nie masz na to żadnego wpływu. Niektóre czynniki pogłębiają ten problem i sprawiają, że pory są bardziej widoczne. Szczególnie solarium i długie opalanie bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry, sprawiają, że skóra traci swoją gładką strukturę.

Wpływ ma też rodzaj cery, ponieważ rozszerzone pory, są zazwyczaj zmorą osób o tłustej i mieszanej skórze. Nadmierne wydzielanie sebum, błyszczenie się twarzy, tendencja do wyprysków i powstawania zaskórników, to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykają się osoby o tym typie cery. Mniej widoczne pory występują na skórze suchej oraz normalnej.

Jakimi sposobami można wygładzić skórę twarzy?

Jeśli rozszerzone pory, są bardzo widoczne, a podczas makijażu kosmetyki gromadzą się we wgłębieniach, to znak, że dla własnego samopoczucia, lepiej coś w tym kierunku zadziałać. Co możesz zrobić? Przede wszystkim postaw na dogłębne oczyszczanie skóry. Odpowiednia pielęgnacja usunie nadmiar sebum i złagodzi jego wydzielanie. Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu, ponieważ nadmierne wysuszanie tłustej skóry, przynosi odwrotny efekt i pobudza gruczołu do wydzielania sebum.

Jeśli masz rozszerzone pory, to uważaj na zbyt tłuste produkty, jak ciężkie kremy czy gęste olejki do twarzy. Mogą one dodatkowo zapychać pory i pogłębić problem. Warto za to systematycznie stosować peelingi, zarówno mechaniczne, jak i te oparte na enzymach. Wypróbuj też kwasy, niektóre z nich mają działanie ściągające pory i sprawiają, że skóra robi się wyraźnie gładsza. Skuteczny jest np. Kwas migdałowy. Polecane są również maseczki, głównie te na bazie glinek.

Pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV, są one konieczne latem, ale tak naprawdę, powinno się ich używać przez cały rok.

Dodaj komentarz