Nagrobki – z jakich materiałów są wykonywane?

nagrobki

Odpowiednie upamiętnienie zmarłej osoby jest niezwykle ważne. Bardzo dużą częścią tego jest między innymi postawienie nagrobka, który wytrzyma wiele lat i będzie informował o tym, kto spoczywa w tym miejscu, a nawet jakim był on człowiekiem. Z jakich jednak materiałów nagrobki są wykonywane i gdzie można je zamówić?

W jakim miejscu można zamówić nagrobki?

Chcąc zamówić dobrze wykonane nagrobki w Śremiu konieczne będzie udanie się do fachowego zakładu kamieniarskiego, który specjalizuje się w tworzeniu nagrobków oraz ma doświadczenie wymagane do produkcji trwałych, ale też bardzo elegancko prezentujących się nagrobków.

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług zakładu kamieniarskiego dobrym pomysłem może byc sprawdzenie jego strony internetowej. W ten sposób można się dowiedzieć, jakie nagrobki on wykonuje, czy posiada w swojej ofercie nagrobki pojedyncze, podwójne czy też dziecięce oraz poznać materiały, z których taki zakład kamieniarski korzysta.

Z jakich materiałów wykonywane są nagrobki?

Istnieją trzy główne materiały, które są stosowane podczas tworzenia nagrobków. Jednym z najmniej popularnych jest marmur, na co wpływa jego wysoka cena, a także fakt, iż w klimacie, który panuje w Polsce zastosowanie marmuru jest naprawdę trudne, gdyż bardzo źle znosi on szczególnie opady deszczu, czy też bardzo niskie temperatury. Z tego powodu używa sie raczej innych materiałów. Jeden z najpopularniejszych to piaskowiec. Jest on nieco bardziej wytrzymały, bardzo plastyczny, a do tego dostępny w niskiej cenie.

Najlepszy pod względem trwałości oraz wyglądu jest jednak granit. To właśnie ten kamień tworzy najlepsze i najtrwalsze nagrobki w Polsce, gdyż jest on bardzo odporny na warunki atmosferyczne i nie odbarwia się przez na przykład promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, czy też opady atmosferyczne. Ponadto charakteryzuje się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. To również wbrew pozorom jest naprawdę ważne.

Dodaj komentarz