Kto powinien wykonywać okresowe przeglądy budowlane?

przeglad budowlany

Do obowiązków, które ma każda osoba będąca właścicielem nieruchomości lub jej zarządcą należy wykonywanie okresowych przeglądów budowlanych. Nie oznacza to, że mamy samodzielnie kontrolować cały budynek. W tym celu należy zatrudnić odpowiednie osoby. Kto powinien wykonywać okresowe przeglądy budowlane i na czym one polegają?

Okresowe przeglądy budowlane – kto je powinien wykonywać?

Oczywiście okresowe przeglądy budowlane trzeba powierzyć specjalistom, którzy znają sie na ich wykonywaniu. Mowa tu o znajomości branży budowlanej, ale też elektrycznej czy też sanitarnej, gdyż okresowe przeglądy budynków polegają na kompleksowym sprawdzeniu ich stanu. Konieczne będzie więc odszukanie wyspecjalizowanej firmy.

Przedsiębiorstwo, które zajmie się dla nas okresowymi przeglądami budowlanymi możemy znaleźć na kilka sposobów. Najbardziej skuteczny wydaje się jednak internet, w którym wystarczy fraza „obsługa techniczna budynków w Wieliczce„. Obsługa techniczna budynków jest bowiem bardzo często oferowana wraz z właśnie okresowymi przeglądami budowlanymi.

Na czym polegają okresowe przeglądy budowlane?

Okresowy przegląd budowlany można porównać do czynności, która jest nam znacznie lepiej znana. Mowa tu o okresowym badaniu technicznym samochodu. Co określony okres konieczne jest po prostu skontrolowanie stanu technicznego budynku i poszczególnych jego instalacji oraz elementów. Po wykonaniu okresowego przeglądu budowlanego jego wykonawca przekazuje właścicielowi budynku specjalny protokół, w którym wypisane są konieczne naprawy.

Następnie właściciel lub zarządca budynku na bazie tego protokołu musi naprawić wszelkie usterki. Bardzo często taką usługę jest w stanie zaoferować ta sama firma, która wykonała dla nas okresowy przegląd budowlany. W ten sposób można bowiem znacząco usprawnić cały proces i jest to korzystne nie tylko ze względu czasowego, ale też bardzo często opłacalne finansowo, gdyż niektóre firmy oferują zniżki przy skorzystaniu z kilku usług.

Dodaj komentarz