Jak bezpiecznie przemierzać górskie szlaki?

Prosto z górskich szklaków do centrum Krakowa. 29 października wolontariusze Fundacji GOPR przeprowadzą warsztaty związane z bezpieczeństwem w górach. Pokazy psów ratowniczych, nauka pierwszej pomocy czy ścianka wspinaczkowa to tylko kilka z bezpłatnych atrakcji, które czekają na odwiedzających plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską w godzinach 10:00-15:30.

Bezpieczeństwo na górskich szlakach

W kwestii niektórych tematów edukacji nigdy za wiele. 29 października na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską Fundacja GOPR przeprowadzi akcję profilaktyczną, która w praktyczny i ciekawy sposób poszerzy wiedzę na temat bezpieczeństwa na górskich szlakach.

Odwiedzający Galerię Krakowską będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przy użyciu multimedialnych fantomów. Podczas warsztatów przygotują się do wyjścia w góry oraz poznają sposoby na zachowanie bezpieczeństwa w jaskiniach. Każdy, kto często uczestniczy w górskich wyprawach, będzie mógł wyrobić i spersonalizować kartę ICE (In Case of Emergency – w nagłym wypadku). Instruktorzy GOPR zaprezentują specjalistyczny sprzęt, którego używają na co dzień w swojej pracy.

Ale to nie koniec atrakcji. Fani czworonogów będą mogli zobaczyć pokazy tresury psa ratowniczego GOPR, który jest nieodłącznym kompanem pracy ratownika. Nie zabraknie też niespodzianek dla najmłodszych. Dzieci spróbują swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz spożytkują energię, korzystając z placu zabaw w formie górskiego toru przeszkód.

Akcja edukacyjna GOPR odbędzie się 29 października na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską w godzinach: 10:00-15:30 warsztaty, 12:00-14:00 pokazy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dodaj komentarz