Implanty zębów – jakie są wskazania do ich założenia?

kiedy zdecydowac sie na implanty zebowe

Założenie implantów to szansa na naprawę uśmiechu i trwałego wypełnienia luki po usuniętym zębie. Kiedy najlepiej zastosować implanty i jak wygląda zabieg?

Implanty – kiedy warto?

Aby na trwałe wypełnić braki w uzębieniu, zaleca się wykorzystanie implantów.  Zabieg polega na wszczepieniu specjalnej śruby w tkankę kostną. Następnie umieszcza się na niej gotową obudowę protetyczną. Cały zabieg musi być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Przestrzeń, gdzie wszczepiany będzie implant, musi zostać dokładnie oczyszczona z resztek korzeni zębowych. Dodatkowo należy zadbać o wyleczenie wszelkich stanów zapalnych dziąseł i przyzębia. Implanty zębów w Mysłowicach i innych miastach, sprawdzą się idealnie w przypadku wypełnienia ubytków pojedynczych zębów. Czasami może zdarzyć się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub uderzenia ząb złamie się, a jego nadbudowa nie będzie możliwa. Wszczepienie implantu umożliwi dopasowanie go do reszty zębów, przez co będzie wyglądał naturalnie i stanie się niewidoczny. Z uwagi na to, że uzupełnienie całego uzębienia za pomocą implantów będzie bardzo kosztowne, można wykorzystać pojedyncze implanty do osadzenia na nich mostków czy koron. Będzie to o wiele bardziej ekonomiczne i zapewni większy komfort.

Polecane zabiegi poprawiające uśmiech

Wybielanie zębów w Mysłowicach, jak i w innych miejscowościach, staje się coraz bardziej popularne. Nowoczesne specjalistyczne preparaty pozwalają rozjaśnić zęby o kilka tonów i sprawić, że uśmiech będzie wyglądał o wiele lepiej. Sam zabieg nie jest bolesny – wykonuje się go za pomocą specjalnych lamp, które aktywują działanie preparatu wybielającego. Przed jego wykonaniem należy zadbać o dokładne wyleczenie i oczyszczenie zębów z kamienia i osadu. Po wykonaniu wybielania trzeba przestrzegać odpowiedniej diety. Przez kilka dni należy spożywać wyłącznie „białe” produkty, które nie spowodują odbarwień. Dzięki temu efekt będzie o wiele trwalszy. Należy również całkowicie zrezygnować z palenia papierosów i picia ciemnej kawy. 

Dodaj komentarz