Czym należy kierować się przy wyborze odzieży damskiej do ćwiczeń fitness?

Jaka powinna być odzież damska przeznaczona do fitnessu? To pytanie pada z ust wielu kobiet, a zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem. Odpowiednio dobrana odzież damska do fitnessu może bowiem zapewnić komfort oraz swobodę ruchu w trakcie wykonywania ćwiczeń. Przyjrzyjmy się wiec nieco bliżej, kwestii tego, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich damskich ubrań sportowych przeznaczonych do fitnessu.

Komfort ruchów to podstawa

Damska odzież do fitnessu  powinna zapewniać przede wszystkim odpowiedni komfort oraz swobodę ruchów w czasie wykonywania ćwiczeń. Między innymi z tego powodu warto wybierać nieco luźniejsze ubrania, takie jak na przykład koszulki typu bokserki. W ten sposób po pierwsze większą swobodę ruchów w trakcie wykonywania ćwiczeń. To z kolei może skutkować między innymi różnego rodzaju kontuzjami spowodowanymi nieprawidłowym wykonywaniem danego ćwiczenia. Po drugie zbyt ciasno dobrane ubrania mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale również w skrajnych przypadkach bolesne obtarcia. Problem ten dotyczy nie tylko koszulek, czy też bluz, ale także legginsów, które powinny być odpowiednio dopasowane do nóg, oraz bioder, czego doskonałym przykładem mogą być legginsy damskie Forest. Warto również zwrócić uwagę, aby ubrania damskie przeznaczone do fitnessu nie posiadały zbyt wydatnych szwów, gdyż one również mogą powodować bolesne obtarcia. Obtarć można również uniknąć, wybierając ubrania wykonane z miękkiego materiału, podatnego na rozciąganie.

Zapewnienie komfortu termicznego w czasie treningu

Dobrej jakości odzież do fitnessu damska zapewnia również odpowiednią przewiewność materiału. To z kolei może pozytywnie wpłynąć na komfort w trakcie wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. W tym celu należy wybierać ubrania, które wykonane są z lekkiego, przewiewnego materiału, który zapewnia odprowadzanie potu na zewnętrzną stronę. W przeciwnym wypadku narażamy się bowiem między innymi na zbytnią potliwość, która może skutkować groźnym dla zdrowia odwodnieniem organizmu, lub też przegrzaniem. Jest to szczególnie ważne w cieplejsze dni, kiedy planujemy ćwiczyć na świeżym powietrzu. Co równie ważne, dotyczy to nie tylko legginsów, czy też koszulek, ale również bluz z długim rękawem, które z reguły przeznaczone są do ćwiczeń w nieco chłodniejszych miejscach. Ponadto zbyt wysoka temperatura ciała w czasie treningu fitness może negatywnie wpłynąć na naszą kondycję, powodując między innymi szybsze męczenie, oraz wynikającą z niego dekoncentrację.

Dodaj komentarz