Co na skórę po opalaniu? Sprawdź skuteczne sposoby jej pielęgnacji

opalanieEkspozycja na słońce niesie dla skóry szereg dobrodziejstw. Oprócz tego, że staje się ona pięknie zabrązowniona, poprawia się jej ukrwienie oraz elastyczność. Nie bez znaczenia pozostaje także wydzielanie się witaminy D3. Pamiętajmy jednak o tym, że obok dobroczynnego działania słońca, ma ono swoje ciemne strony w postaci szkodliwych promieni UVA oraz UVB. Jak się przed nimi chronić? Co robić, kiedy nasza skóra po opalaniu stała się przesuszona? Podpowiadamy.

Jak dobrze przygotować skórę do opalania?

Na początek należy skupić się na tym, aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej wody. Z uwagi na to, że lato sprzyja nadmiernemu poceniu się, to ma ono znaczny wpływ na zaburzenie działania mechanizmu termoregulacji. Woda to dobrodziejstwo także dla skóry, nie możemy o tym zapominać, zwłaszcza, kiedy szykujemy ją na ekspozycję na słońce. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednia dieta. Powiedzenie, że jest się tym, co się je nabiera naprawdę istotnego znaczenia. Ważne jest to, aby na naszych talerzach pojawiły się produkty bogate w antyoksydanty. Mowa o tych, które zawierają witaminy A, C, E czy też flawonoidy i karotenoidy. Sięgajmy więc po między innymi żurawinę, kakao, jarmuż, szpinak, marchew, aronię, czarną porzeczkę czy też warzywa, w tym na przykład po pomidory.

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Skóra po opalaniu wymaga szczególnej pielęgnacji. W grę wchodzi szereg czynników, które mają istotny wpływ na jej jędrność, jak również na łuszczenie się naskórka. Po każdej kąpieli słonecznej bardzo ważne jest więc to, aby zażywać letnich kąpieli. Nie bez znaczenia pozostaje także właściwa ekspozycja na słońce. Pamiętajmy o tym, żeby nie szarżować z ilością czasu przebywania na słońcu, a zwłaszcza w godzinach w przedziale między 11 a 15. Należy sięgać także po odpowiednie kosmetyki.

W grę wchodzą te, które zawierają dużą ilość d-pantenolu, który łagodzi skutki podrażnionej skóry słońcem, jak również wapnia. Pamiętajmy o tym, aby regularnie nawilżać skórę, nie można tego zaniedbać. Warto także sięgać po balsamy, które wpływają na koloryt opalenizny, jak również mogą w skuteczny sposób ją pogłębić. Konieczne jest także to, aby czytać ich skład. Unikajmy kosmetyków zawierających substancje, które mogą podrażnić naszą skórę. Warto więc stawiać na marki, które w swojej ofercie mają kosmetyki naturalne.

Dodaj komentarz